Anna Holešínská, bojovnice proti cikánskému teroru

23.2.2012

Paní Holešinská

Anna Holešínská je významnou představitelkou DSSS v obci Krupka. Je předsedkyní místní organizace DSSS v Krupce a byla taktéž zvolena do místního zastupitelstva, což je pro DSSS velký volební úspěch. Ale její zvolení nebylo zrovna jednoduché, v Krupce došlo k volebním podvodům a kupčení s cikánskými hlasy. Proto se volby musely dvakrát opakovat, což však nakonec vedlo k tomu, že nyní má DSSS na krupské radnici dva mandáty zastupitelů. DSSS v opakovaných volbách získala 9,6% hlasů. Poté, co byla zvolena zastupitelkou, se začala snažit prosazovat opatření, která by vedla ke snížení kriminality a všech dalších nežádoucích jevů. Začala pracovat na úplném zákazu hazardu na území města Krupky a nově také na omezení konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti. Tyto návrhy byly projednány s právníkem, místopředsedou DSSS Kotábem, ředitelem městské policie, a poté poslány na ministerstvo vnitra.

Při mém rozhovoru s naší zastupitelkou jsem jí položil tyto 3 otázky, či okruhy témat a stejně jako čtenáře i mě zajímalo, co si o těchto nešvarech ČR myslí.

Otázky a odpovědi paní Anny Holešínské:

Novodobí političtí vězni:

S velkým znepokojením sleduji novodobé politické procesy, kdy jsou lidé trestně stíhání za nošení jakýchsi údajně závadných nášivek, placek, transparentů, za vyslovení vlastního názoru, za kritiku současného systému. Jako osoba dříve narozená mohu porovnávat s tím, jak se chovala státní moc v době před rokem 1989, kterou současní vládci naší země označují za totalitu. I tenkrát samozřejmě probíhaly politické procesy. Ale aby byl někdo kriminalizován například za to, že uspořádal Dětský den pro děti z rodin, které Systém kritizovali, to jsem vážně nezažila. Pro to jsme na náměstích klíči opravdu necinkali.

Neřešený problém ve Šluknovském výběžku:

Ten problém je neřešený nejenom v oblasti Šluknovského výběžku, ale v celé naší zemi. Nemusím chodit nikam daleko a stačí poukázat na město, v němž žiji, na Krupku. I zde problémy s kriminalitou nepřizpůsobivých vláda České republiky prakticky nijak neřeší. Několikrát se zde ukázal bývalý ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb, který se zastával údajně utiskované menšiny. Při jel k nám i Radek John, který odsud s hrůzou v očích raději uprchl. Řešení naší zoufalé situace ale ani jeden z nich nenabídnul. Pouze DSSS nabídla pomoc a přišla i s nápady, jak situaci zlepšit.

Úpadek českých firem:

České firmy nejsou bohužel v současné době konkurence schopné, a to z několika důvodů. Vlády, které v naší zemi působí od roku 1989, se výhradně orientují na zahraniční kapitál a zahraniční společnosti jsou před těmi českými výrazně upřednostňovány. Českým firmám a českým živnostníkům jsou neustále házeny klacky pod nohy. Pořád přicházejí nová nařízení, s kterými si ale velké nadnárodní a zahraniční společnosti hlavu nelámou, avšak u českých firem je jejich dodržování důsledně kontrolováno, př. znečišťování životního prostředí u nás Fa „KNAUF“ a hlavně feudalizace zaměstnanců v cizáckých montovnách. Běda malému českému podnikateli, když opomene splnit jediný nesmyslný příkaz vedoucí z Bruselu. Okamžitě následují sankce, které jeho firmičku prakticky zlikvidují, a on se musí poté jako nezaměstnaný hlásit na úřadu práce. U zahraničních společností ale ta kontrola tak důsledná není. Přeci se o ty dolary, eura, libry a podobně nepřipravíme. Zde je jasná diskriminace českých podnikatelů v českých zemích!Rovněž tak mohu zmínit vietnamské trhovce, majitele nejrůznějších večerek, heren a podobně. Vietnamcům jistě nelze upřít pracovitost. Každý vidí, že jejich obchůdky jsou otevřeny od rána do noci. Co mě ale zaráží je skutečnost, že se téměř nehlídají daňové úniky z těchto provozoven. Přitom jde o věc všeobecně známou. Vietnamci zásadně nevydávají potvrzení o zakoupení jakéhokoliv zboží, což by si český živnostník jen těžko mohl dovolit. Okamžitě by totiž měl na krku kontrolu za kontrolou a platil by jako mourovatý. Nelze se proto potom divit tomu, že český podnikatel živoří nebo dokonce ukončuje svoji činnost a ten vietnamský, který si s povinnými odvody hlavu neláme, prosperuje a s úspěchem přežívá.

-miw-

« zpět