Pitomci mezi námi

8.5.2014

Obrazek

Veřejné akce jsou pro národní opozici skvělou příležitostí k tomu, představit se veřejnosti jako alternativa k současnému prohnilému systému. Zvykli jsme si již na to, že jsou tyto akce doprovázeny mediální hysterií , absurdními bezpečnostními opatřeními nebo povykem různých pochybných postaviček označujících se za „bojovníky za lidská práva“ nebo „antifašisty“.  Tyto faktory zřejmě v současné době nemůžeme nijak ovlivnit. Osobně však za nejškodlivější element veřejných shromáždění považuji některé jejich samotné účastníky. Nejedná se bohužel o pár jednotlivců, ale jde o poměrně rozšířený jev.

Tato skupina lidí zřejmě přijala za svůj obecně rozšířený, médii hojně přiživovaný obraz o nacionalistech jakožto primitivních násilnících. Vzhledem ke skutečnostem, které přínáší účast těchto individuí na demonstracích, je pak obtížné tyto předsudky vyvracet. Je na pováženou, že se ještě dnes, v 21. století, najdou lidé, kteří přejímají nešvary , které měly z národního hnutí vymizet s koncem 90. let. Je proto třeba nazvat věci pravými jmény. Takovíto idioti škodí jakémukoliv úsilí o kvalitní koncepční práci a prezentaci svým asociálním chováním, vzhledem  a naprostou nedisciplinovaností. Jejich ideologické povědomí je minimální, omezující se na primitivní anticiganismus.

Tito lidé, pokud jsou toho schopni, by se nad sebou měli zamyslet. Především ti mladší z nich, kteří by se chtěli skutečně angažovat v řadách národní opozice. V opačném případě by měli svých aktivit raději zanechat a nekazit tak práci ostatním nacionalistům. Byl by to z jejich strany svým způsobem nejužitečnější čin v boji proti Systému.

Jaromír Holek, DM Ostrava