Obrazem: Protesty proti mistrovství světa ve fotbale v Brazílii

29.6.2014

Již za pár dní odstartuje v Brazilií dlouho očekávané mistrovství světa ve fotbale. Celý svět s očekáváním vzhlíží k tomuto turnaji, který pořádá asi největší fotbalová velmoc. Miliony lidí u televizních obrazovek budou hltat každé utkání, avšak televize již neukážou druhou tvář tohoto turnaje, kterou jsou masové protesty brazilských občanů proti pořádání "jejich" mistrovství.

Msbrazil

Msbrazil2

Msbrazil4

V Brazilí pravidelně vychází do ulic svých měst tisíce nespokojených lidí, kteří nesouhlasí s astronomickými výdaji státu na konání mistrovství. Lidé jsou nespokojení, že vláda utratila více než 30 mld. realů (asi 270 mld. Kč) na dostavby stadionů, zatímco pracující lidé jsou bez domova, lidé trpí na ulici hladem, infrastruktura a nemocnice jsou zničeny a na opravy vláda odmítá vynaložit postředky.

Msbrazil6

Msbrazil8

Je až k nevíře, jak vlády jednotlivých zemí utrácejí prostředky občanů za nesmyslné a monstrozní společenské akce, z kterých obyčení pracující lidé nemají vůbec nic, protože mají stěží na obživu, natož si koupit předražené vstupné na fotbalový zápas. Je to jednoznačný úkaz zábavy bohatých pro bohaté! Sport by měl lidi všech sociálních vrstev spojovat, nikoliv ještě více rozdělovat.

Dominik Březný, DM Ostrava